Славослов – такмичење у беседништву младих

Славослов-такмичење у беседништву младих (средња школа) организује смедеревска црквена општина. Ове године се пријавио 101 учесник из 20 средњих школа из Србије. Једна такмичарска сезона траје од октобра до маја. Циљ такмичења је да негује чистоту и лепоту језика. Млади беседници усвајају знање о класичној реторици негујућу моралне и духовне вредности. На овогодишњем такмичењу било је 20 пријављених ученика наше школе. Њих 15 је након четвртфиналних вечери обезбедило пласман у полуфинале такмичења. Домаћин полуфиналних вечери  од 4.3. до 9.3. била је наша школа.

У амфитетру школе су се нашли беседници који су говорили на слободне теме износећи своје мишљење о различитим животним и друштвеним проблемима. У препуном амфитетру наше школе подршку такмичарима су дали ученици наше школе који су одушевљено пратили све што су беседници говорили. Није било лако одабрати најбоље за финално вече, тако да су судије имале тежак посао. И поред озбиљне конкуренције ученице наше школе су обезбедиле пласман у 10 најбољих. Наша школа је још једном доказала своју гостопримљивост, а амфитетар је добио на својој лепоти када су га испунили  гласови младих људи са озбиљним и зрелим размишљањем.

Ученици наше школе који су наступили на полуфиналним вечерима:

5. март

1. Љубица Огаревић
2. Младен Мијаиловић
3. Анастасија Милосављевић
4. Милена Менчанин

6. март
1. Анђела Станковић
2. Лука Милошевић
3. Теодора Младеновић

7. март
1. Стеван Миленковић
2. Андрија Ристић
3. Теодора Никодијевић
4. Христина Ђурковић

8. март
1. Анђела Обрадовић
2. Јелена Стефановић
3. Нина Милић
4. Анамарија Вукотић

У финале су се пласирале ученице Христина Ђурковић и Анастасија Милосављевић.