Ревија кратког ђачког филма ФИЛМић 2024. Нови Сад

На републичком такмичењу Министарства просвете, науке и технолошког развоја у оквиру Ревије кратког ђачког филма ФИЛМић 2024. одржаног у Новом Саду, тим “Младих машиновођа”, ученика Економско-трговинске школе из Смедерева освојио је Гранд prix за филм “Последњи воз”.
“Младе машиновође” су Лазар Јовановић 3/5, Милијан Миленковић 4/3 и Максим Миленковић 4/3, а ментор ученика професор Весна Милићевић.
На истом фестивалу у категорији филмова за средње школе, тим “Постапокалиптична дружина”, коју чине Лазар Јовановић 3/5, Лука Милошевић 3/5 и Мина Петковић 3/3, са ментором професорком Весном Милићевић освојио је прво место.

ФИЛМић се одржава у организацији и под покровитељством Факултета за економију и инжењерски менаџмент и Правног факултета, а реализатор је Центар за развој и примену науке, технологије и информатике.
Ученици су поред признања и Гранд prix-a добили као награду боравак у Равном селу за време трајања филмског фестивала.