Извештај са спортског такмичења у стрељаштву

Дана 20.10.2023. одржало се такмичење у стрељаштву у Спортском центру.
Учествовале су четири школе- Гимназија, Економско-трговинска, Техничка и
Медицинска.Такмичари су се окупили око 17 часова и припремали своја такмичарка места.
Такмичење је почело у 17.30. Публику су чинили родитељи, професори и бројни другари такмичара. И поред жеље за навијањем и бодрењем такмичара, нико се од публике није усудио да гласно бодри такмичаре ради концентрације.
Што се тиче женске екипе, Гимназија је освојила 1. место, а Економска 2. место.
Од мушке екипе 1. место је освојила Техничка школа, Гимназија 2. место и 3. место Медицинска.
Учествовало је три ученице наше школе:
Анастасија Аксић 3-5, Андреа Кузмановић 1-7 и Анастасија Станковић 1-3.
Ученица Анастасија Аксић се пласирала на Међуокружно такмичење, зато смо одлучили да је касније интервјуишемо.
Атмосфера на такмичењу је била веома напета, то су нам такође и такмичарке потврдиле.
Такмичење је трајало 45 минута без пауза.
Питали смо такмичарку Анастасију Аксић какав је осећај бити пласиран на Међуокружно такмичење, на шта је она одговорила да је осећај био чудан, да је усхићена и поносна на себе јер није очекивала пролазак на даље такмичење.
Нашој школи је додељена диплома, Гимназији трофеј, а осталим школама медаље.
Највише су се издвајале Гимназија и Техничка, због освојеног првог места.

Ђаци репортери:
Коста Станковић