Школска приредба “Свети Сава”

Дана 27.01.2024. одржала се приредба у  Економско-трговинској школи, поводом празника Свети Сава. Приредба је започела молитвом и дељењем славског колача око 12 сати. Свештеник је одржао говор који је био у циљу очувања православља, неговања култа Светог Саве и просветитељства међу Србима. Наставило се певањем традиционалних песмама,
традиционалном игром, односно колом и представљањем Светог Саве његовом биографијом.
Професори и ученици су били одушевљени извођењем које је Економска школа приредила.
Желимо прво да се захвалимо нашим ученицима који су учествовали у овом дешавању и учинили га још лепшим, такође и професорима и директорки на залагању око приредбе. Учествовали су ученици свих разреда. Драго нам је видети да се велики број ученика трудило и ангажовало. Било је веома занимљиво, како нама тако и публици, у којој се налазио велики број родитеља који су подржавали своју децу. Овакви догађају поспешују дух јединства, заједништва и осећај повезаности са традицијом којој припадамо и коренима који нас везују.

Ђаци репорери:
Анастасија Станковић