Пројекат “Твој лајк за наш плес”

Пројекат Савеза за школски спорт Србије ,,Твој лајк за нас плес” има за циљ да мотивише ученике да се баве физичком активношћу, као и да јавности (укључујући и виртуелну) предочи плесне способности наших ученика

Плес наше школе под називом ,,Економско коло”, и редним бројем 8 се такмичио у двема категоријама, за најлепшу плесну тачку и најпопуларнију плесну тачку

Оценом комисије, нас плес је заузео 3. место, у категорији за најлепшу плесну тачку. Комисија је образложила своју одлуку следећим речима: ,,Занимљива идеја која је, у потпуности, испраћена костимима, шминком и музикомУчесници су показали да нове генерације и даље негују и цене српску културу и традицију, укључујући народну музику и коло. Мада техника није на завидном нивоу, ипак треба похвалити идеју и уложени труд. Осим играчких вештина, девојке су показале и добре певачке способности, што је употпунило уметнички доживљај.”.

У категорији за најпопуларнију плесну тачкуса 1337 гласова, наша школа је заузела 2. место.

Школа је освојила вредне наградe, а ученици брендиране мајице које ће стићи на адресу школеТакођенаши ученици ће наступати на Олимпијским спортским играма, на којима ће учешће узети ученици основних и средњих школа у Републици Србији.
Професор-вођа плесне групе је професор физичког васпитања Весна Момировић.