Реализација наставе у блоку – Агенцијско и хотелијерско пословање

Ученици друге године смера Туристички техничар Економско-трговинске школе имали су јединствену прилику да присуствују савременој настави у оквиру предмета Агенцијско и хотелијерско пословање. Настава је одржана у амфитеатру школе, где су ученици користили паметну таблу, пројектор и лаптоп, чиме су унапредили своје дигиталне вештине и интерактивно учили.

Наставници Марина Златановић, педагошки саветник, и Дејан Ивановић водили су ученике кроз различите активности. Ученици су презентовали своје радове, играли квизове и асоцијације, те истраживали остале могућности паметне табле, као што су интерактивне лекције и дигиталне белешке. Овакав начин рада омогућава ученицима да стекну практична знања и вештине које ће им бити од велике користи у будућем раду.

Такође, имали смо гостовање стручњака из туристичке делатности, који су ученицима представили захтеве тржишта рада у оквиру смера за који се школују, као и организацију послова туристичке агенције. Ученици су сазнали како се планирају и организују туристички производи и услуге, како се врше резервације и координација свих субјеката укључених у реализацију аранжмана, те како се брине о задовољству клијената.

Посебну част нам је указала директорка школе и заменик директора који су присуствовали часу, подржавајући иновативне методе учења.

Данас, на Дан учитеља, желимо да истакнемо колико је важан позив учитеља и наставника. Њихова посвећеност и труд обликују будуће генерације и инспиришу ученике да теже ка знању и успеху. Хвала свим учитељима И наставницима на њиховом непроцењивом доприносу!