Наши ученици и наставници на 12. ГАТУС међународном такмичењу

Такмичење се одржало 06. октобра 2024. године у Осијеку. Овогодишњи домаћин била је Угоститељско – туристичка школа, Осијек. На дванаестом ГАТУС међународном такмичењу учествовало је три тима из угоститељско туристичких смерова наше школе.

У дисциплини „Припрема јела од батка и карабатка и десерт од поширане крушке“ ученици одељења 4/7, смера Кулинарски техничар Михаиловић Анђела, Станковић Лазар и Рајковић Димитрије под менторством наставника куварства Траживук Анђеле освојили су златно признање.

У дисциплини „Туристички аранжман“ ученице одељења 4/5, смера Туристички техничар Анка Савић, Ангелина Невенкић и Бојана Живанић под менторством наставника Тине Јаковлески освојиле су златно признање.

У дисциплини „Припрема кратке барске мешавине на бази шљивовице, поставка и презентација стола за банкет и доготовљавања јела пред гостом-транжирање пилета“ ученици одељења 4/6, смера Угоститељски техничар Младен Мијаиловић, Никола Пантелић и Вања Радосављевић под менторством наставника услуживања Љубеновић Ненада освојили су бронзано признање.

Честитамо освајачима признања и њиховим менторима!