Креативни активизам – Ученици у борби за чистији град!

Наши ученици, Лазар Милановић и Лука Милошевић, у сарадњи са Економско-трговинском школом и Омладинским клубом активистичког центра Град, организовали су инспиративну еколошку акцију! Уместо планираног догађаја у граду, акција је реализована у холу наше школе, где су наши вредни ученици извели скеч са поруком о важности одржавања чистоће у граду.

Овај креативни наступ имао је за циљ да мотивише друге ученике да се придруже акцији и свакодневно доприносе чистијем и лепшем окружењу. Одушевљена публика коју су чинили ученици наше школе, професори, као и чалнови активистичког центра, наградила је извођаче громогласним аплаузом!

Погледајте видео и придружите нам се у напорима за чистији град!

Извештај о акцији чишћења града

Дана 21. 9. 2024. године, у нашем граду одржана је акција органозованог чишћења. Идеју је донео Ђачки парламент наше школе заједно са Активистичким центром Град. Ова акција окупила је велики број ученика и професора наше школе. Циљ је био подизање свести о важности очувања животне средине и подстицања заједнице на активно учешће у очувању чистоће града. Ученици су се окупили у јутарњим часовима испред школе, где су им подељени потребни матерјали и алати за чишћење, као што су рукавице, вреће за отпад. Након кратког уводног састанка, акција се одвијала на више локација у граду, укључујући школско двориште, окoлне улице, паркове и све до Смедеревске тврђаве. Грађани су били пријатно изненађени акцијом наших ученика тако да су похвале стизале са свих страна за њихов труд и посвећеност. Ученици су показали велику мотивацију и тимски дух, а многи су изразили жељу да овакве активности постану редовне.

Ова акција не само да је допринела очувању чистоће нашег града, већ је подстакла размишљање о важности заштите и очувања животне средине.