Јавни час посвећен песнику Лази Костићу

У понедељак 27. маја 2024. године у амфитеатру наше школе реализован је јавни час посвећен личности и делу великог српског песника Лазе Костића. Програм који је изведен резултат је пројекта Народне библиотеке Смедерево, у коме је учествовала наша школа и на свој начин обележила рођендан песнику Лази Костићу. Јавни час осмишљен је као репродукција тог програма, који је сада изведен у новом простору.

Програм је обухватио наративне сегменте посвећене животу и раду великог српског ерудите и песничког ствараоца, читање Костићеве поезије, вокално извођење песме Међу јавом и мед сном, филм који дочарава једну анегдоту из Костићевог боемског живота, као и инструменталну музику на флаути и гитари. Публику су чинили ученици и наставници наше школе, који су имали прилику да се подсете познатих чињеница из живота Лазе Костића, али и да сазнају нове детаље и занимљивости. Уз то, сви смо уживали у Костићевој поезији, као и у надахнутим изведбама наших ученика.