Гран-при за најбољи филм

На Смотри кратког ђачког филма “Филмић” за школску 2022/23. годину, која је одржана 25. маја 2023. године на Факултету за економију и инжењерски менаџмент у Новом Саду, а коју је подржало Министарство просвете, ученици наше школе Лазар Јовановић 2/5, Лука Милошевић 2/5 и Кристина Марковић 4/5 са својим ментором Весном Милићевић освојили су награду Гран-при за најбољи филм (најбољи филм у свим елементима).

Буђење је неизбежни део сваког сна, али оно што волиш, можеш и будан да сањаш.
"Сан"

“Остварили смо јако велики успех за школу и још мало смо се приближили циљу. Ово нас мотивише да наставимо даље. Хвала вам за незаборавно искуство”, рекао је млади уметник Лука.

Награђени филм “Сан” биће приказан на Филмском фестивалу “Равно Село”, где ће ученици и ментор боравити пет дана и учествовати у филмским радионицама са професионалним филмским екипама.